Koszt Klimatyzacji w mieszkaniu/domu

klimatyzacja Klimaprofi montaż klimatyzacji klimatyzacja kraków

Haier Flexis Plus

Najlepszym sposobem na utrzymanie odpowiedniej temperatury pomieszczeń w mieszkaniach lub domach jest klimatyzacja. Zbyt wysoka temperatura może powodować złe samopoczucie oraz senność, wpływa negatywnie na sprawność fizyczną oraz psychiczną, dlatego systemy klimatyzacji są idealnym rozwiązaniem dla zapewnienia komfortu termicznego w pomieszczeniach. Dodatkowym atutem klimatyzacji jest możliwość ogrzewania pomieszczeń w zimie. Jest to bardzo efektywna forma ogrzewania pomieszczeń oraz często tańsza niż zwykłe ogrzewanie elektryczne.

Zakup i montaż klimatyzacji – koszt

Koszt zakupu klimatyzacji wraz z montażem jest uwarunkowany kilkoma czynnikami. Zacznijmy od kosztu samej klimatyzacji. Ceny podstawowych modeli zaczynają się od 3000 zł za urządzenie o mocy 3,5 kW ( pozwoli ono schłodzić pomieszczenie do 40 m2). Na rynku możemy znaleźć klimatyzację znację droższą, np Mitsubishi Diamond to koszt rzędu 9000 zł ! Jest ona najbardziej zaawansowanym produktem od renomowanej marki na rynku klimatyzacyjnym. Jednakże tańsze klimatyzacje również spełnią swoją funkcję i będą zapewniać komfort użytkowania oraz posiadać do 5 lat gwarancji! Najważniejszymi funkcjami na jakie musimy zwrócić uwagę przy wyborzę klimatyzacji to :głośność, energooszczędność, regulacja żaluzji w pionie i w poziomie, jonizator lub lampa uv, dlugość gwarancji, dostępność części zamiennych, moduł wifi do zdalnego sterowania. Biorąc pod uwagę powyższę funkcję możemy znaleźć klimatyzację w kwocie 3-5 tys i będą posiadały odpowiednie funkcję i parametry. W naszej ofercie najbardziej poelcamy klimatyzację: Rotenso Revio, Rotenso Mirai, Haier Flexis Plus, Gree Amber Prestige, Gree U-Crown, Gree Lomo Luxury Plus, Aux J-Smart, Rotenso Imoto, Aux Q-Smart.

 

Koszt Montażu klimatyzacji

Drugim bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na cene klimatyzacji jest koszt montażu. Koszt podstawowego montażu oscyluję w granicy 1400 zł. Najczęściej zawiera on około 3 m instalacji od jednostki wewnętrznej do zewnętrznej, przewiert przez ścianę niezbrojoną, podpięcie zasilania do najbliższego gniazdka, odprowadzenie grawitacyjne skroplin, przezskolenie z użytkowania. Dodatkowymi kosztami jakie mogą wystąpić to np dłuższa instalacja, przewierty przez ścianę betonowe, dodatkowe jednostki wewnętrze w przypadku klimatyzacji multisplit, bruzdowanie ścian, dwuetapowa praca. Najlepszym sposobem na poznanie pełnej ceny montażu klimatyzacji jest umówienie się na darmową wycenę z naszym monterem. Pozwoli to poznać pełny koszt oraz nasz monter przedstawi najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o poprowadzenie instalacji oraz rozmieszczenie jednostek tak aby działaly na 100 procent możliwości

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, pełny koszt zakupu klimatyzcji wraz z montazem może oscylować w granicy 4000-6000 zl zakładając urządzenia ze średniej półki cenowej z podstawowym montażem. Należy jednak pamiętać, że każdy montaż może się różnić od siebie. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszą firmą i umówienie sie na darmową wycenę montażu klimatyzacji. Pozwoli to uniknąc nieścisłości w cenie oraz umiejscowieniu jednostek. Zapraszamy!