Jak wygląda montaż klimatyzacji

klimatyzacja Klimaprofi montaż klimatyzacji klimatyzacja kraków

Przygotowanie na montaż klimatyzacji

Jeśli korzystamy z firmy, którą cechuje jakość to tak na prawdę nie musimy poczyniać dużo przygotowań do montażu. W przypadku budynku zamieszkałego, jedyne co możemy zrobić i ułatwi to pracę to odsunięcie mebli z okolicy montażowych. Pozwoli to przyśpieszyć pracę naszej ekipie montującej klimatyzację. W przypadku montażu bez wkuwania instalacji nie musimy zakrywać mebli i innych rzeczy foliami, ponieważ solidne firmy montujące klimatyzację posiadają sprzęt, który pozwala na bezpyłową pracę. Jeśli jednak decydujemy się na wkucie instalacji to w tym przypadku nie unikniemy lekkiego zapylenia, z racji kruszenia ścian. Więc w tym przypadku lepiej jest zabezpieczyc meble aby uniknąc nie potrzebnego odkurzania ich.

Montaż klimatyzacji – Jak wygląda

Korzystając z profesjonalnej firmy montującej klimatyzację, montaż przebiega sprawnie i bez niespodzianek. Po ustaleniu szczegółów z klientem ekipa mocuje blachę pod jednostkę wewnętrzną oraz skręca nóżki od jednostki zewnętrznej. Przy tej pracy nie ma żadnego zapylenia z racji odkurzacza, który wciąga pył podczas wiercenia. Następną czynnościa jest przewiert na zewnątrz. W naszej firmię wykorzystujemy do tego wiertnice AGP, która posiada podłączenie pod odkurzacz, dzięki czemu cały przewiert jest bez zapylenia oraz otwór wychodzi idealny. Takim urządzeniem z pomocą koronki diamentowej jesteśmy w stanie przewiercić nawet zbrojony beton, który zwykłym wiertłem idzie bardzo ciężko

klimatyzacja Klimaprofi montaż klimatyzacji klimatyzacja kraków

Po wykonaniu przewiertu ekipa odmierza całość instalacji tj. rury chłodnicze, przewód komunikacyjny, przewód zasilający oraz wąż od odpływu skroplin. Całość biegnie w bruździe lub korytku instalacyjnym i łączy jednostki klimatyzacji. Następnie wykonujemy najważniejszą czynność czyli wykonanie kielichów. To właśnie one są najczęstszą przyczyną nieszczelności. Posiadając odpowiednią wiedzę i sprzęt jesteśmy w stanie wykonać idealny kielich, tutaj przykład:

klimatyzacja Klimaprofi montaż klimatyzacji klimatyzacja kraków
Kielicharka elektryczna Value
klimatyzacja Klimaprofi montaż klimatyzacji klimatyzacja kraków
Wygląd kielicha pozwalającego uzyskać szczelne połączenie

Po wykonaniu kielichów możemy skręcić instalację z odpowiednią siłą za pomocą kluczy dynanometrycznych. Następnie połączenie przewodów elektrycznych.

Po tych czynnościach sprawdzamy szczelność za pomocą azotu ciśnieniem około 40 barów, pozwoli to potwierdzić, że nasza instalacja jest szczelna. Bardzo ważnym elementem po sprawdzeniu szczelności jest osuszenie układu za pomocą pompy próżniowej. Pozwoli ona na wieloletnią pracę sprężarki poprzez brak wilgoci w układzie.

Na koniec odkręcamy zawory i wpuszczamy czynnik. Uruchamiamy urządzenie i sprawdzamy parametry, czy nasza klimatyzacja osiąga odpowiednie parametry pracy. Jeśli wszystko się zgadza robimy przeszkolenie użytkownika z obsługi klimatyzacji, odkurzamy zbieramy narzędzia i jedziemy na kolejny montaż 🙂

Oczywiście jest to opis montażu ogólny, Każdy montaż klimatyzacji jest inny i może różnić się szczegółami, więc nie jest to poradnik jak zamontować klimatyzację, tylko chcieliśmy objaśnić jak to wygląda aby osoba zainteresowana montażem klimatyzacji mogła się z tym zaznajomić, że nie jest to takie straszne. Jeśli jesteś zainteresowany montażem klimatyzacji w Krakowie, zapraszamy do kontaktu.